×
Hakkımızda

Activities

Yayla Bakliyat is attending the Sial fair, which will be held between 30 April-2 May in Toronto. Yayla Bakliyat is attending the Sial fair, which will be held between 30 April-2 May in Toronto. Among the most prestigious fairs of the food world, Sial Fair is convenes professionals from all over the world. Yayla Bakliyat is pleased to meet its new, innovative and healthy product range with the world once again. 

Detail

Gurme Fest, 11-14 May 2017, Sarıyer, Istanbul Gurme Fest, 11-14 May 2017, Sarıyer, Istanbul Beside Yayla Gurme, new products of Yayla Gurme Fit meet with consumers and visitors and it was appreciated by them at Gurme Fest, 11-14 May 2017, Sarıyer, Istanbul 

Detail

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Representatives and rice experts visited Yayla Mersin Factories Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Representatives and rice experts visited Yayla Mersin Factories Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Representatives and rice experts visited Yayla Mersin Factories and informed about high-tech production and quality system. 

Detail

En büyük gıda fuarlarından olan Gulfood’da kapılarımızı Dünya’ya bir kez daha açtık En büyük gıda fuarlarından olan Gulfood’da kapılarımızı Dünya’ya bir kez daha açtık Yayla Bakliyat , 26 Şubat-2 Mart 2017 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenenolan SİAL fuarına katılıyor. Gıda dünyasının en prestijli fuarları arasında yer alan Gulfood’da dünyanın dört bir yanından profesyonelleri bir araya topluyor. 

Detail

9-23 Ekim’de SIAL PARIS 9-23 Ekim’de SIAL PARIS 9-23 Ekim’de SIAL PARIS ‘ fuarındaydık.  

Detail

16. MÜSİAD EXPO 16. MÜSİAD EXPO 16. MÜSİAD EXPO’ da 1. Salondayız..  

Detail