×
Hakkımızda

 Back to List

YAYLA AGRO GIDA VE GASTRONOMİ İNOVASYON ZİRVESİ’NE KATILIYOR

Besleyici ve kaliteli gıdalara erişim giderek zorlaşıyor. Artan obezite rakamları ve küresel iklim değişikliğinin gıda üzerindeki olumsuz etkisi de besleyici gıdalara erişim gibi acil çözüm bekleyen sorunlar olarak karşımızda duruyor.  İşte Yayla Agro Gıda  Geleceğin sağlıklı nesilleri için üretiyor.


İstanbul, 25-26 Mart 2022 tarihlerinde, gıda sektöründeki dönüşüme ışık tutacak önemli bir zirveye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi’nde; gıda güvenliği, yetersiz beslenme, obezite, çevre, sürdürülebilirlik ve gıdada yenilikçi uygulamalar gibi önemli başlıklar uzman konuşmacılarla ele alınacak. Geleceğin sağlıklı nesilleri için üretmeye devam eden Yayla Agro Gıda, bu önemli zirvede yenilikçi ürünleri ile yerini alarak, Sanayi Sempozyumu’na Sponsorluk desteği verecek. Yayla Agro Gıda Sağlıklı Beslenme Departmanı Diyetisyeni Nihal Tunçer, etkinlikte “Sürdürülebilir Beslenme” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.


Gastronomi dünyasının ilgiyle takip etmesi beklenen Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi ve Gıda Plus Ödül Töreni, 25-26 Mart 2022 tarihlerinde İstanbul’da, Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Merkezi (GİFT) ile Healthy Life Gastronomy’nin iş birliği ve Türkiye Aşçılar Federasyonunun (TAFED) uygulamalı gösterimleri ile zenginleştireceği zirve iki gün boyunca birbirinden değerli konuşmacıları ağırlayacak. Zirvenin sonunda Gıda Plus Ödül Töreni gerçekleştirilecek.


Zirveye, gıda ve tarım sektörün­de faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmalar, kamu kurum ve kuruluşları, yerli ve yabancı akademisyenler ile tarım ve kalkınma alanında faaliyet gösteren uluslararası kuruluşların temsilcileri katılacak.


Yayla Agro Gıda, Gıda ve Gastronomi Zirvesi’nde yenilikçi ürünlerini sergileyecek


Klasik pirinç ve bakliyat ürünlerinin yanı sıra geleneksel ürünleri, katma değeri yüksek ürünlere dönüştüren Yayla Agro Gıda, Yemek Hazır serisi ile bu alanda öncü bir rol üstleniyor. Değişen yaşam ve beslenme tarzlarına seslenen Yemek Hazır serisi katkısız, koruyucusuz ve ev yapımı tadında pek çok yemek alternatifi sunuyor. Bitkisel protein, vitamin ve minerallerce zengin, üretim aşamasında daha az su tüketen ve toprağı besleyen baklagiller, değerli birer bitkisel protein kaynağı olarak sağlığa yararlı pek çok vitamin, mineral ve lif içeriyorlar.


Ürünleri ile sağlıklı, güvenli, dengeli ve sürdürülebilir beslenmeye katkı sağlayan Yayla Agro Gıda, gıda sektöründeki dönüşümü yansıtacak ve geleceğine ışık tutacak Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi’nde yerini alıyor. Zirvedeki standında Türkiye’nin dört bir yanından gelecek mutfağın lider şeflerine en yenilikçi ürünlerini ve Yemek Hazır serisini sunacak.


Yayla Agro Gıda, İstanbul Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde 25-26 Mart 2022 tarihlerinde düzenlenecek Zirve ve Ödül Töreni etkinliğinin ikinci gününde gerçekleşecek Sanayi Sempozyumu’na da sponsor olarak destek verecek. Yayla Agro Gıda Sağlıklı Beslenme Departmanı Diyetisyeni Nihal Tunçer, sempozyumda “Bitkisel Protein ile Sürdürülebilir Beslenme” konulu bir sunum gerçekleştirecek. Tunçer, sunumda, gıda sektörü ve beslenme alışkanlıklarımızın çevre üzerindeki etkisinin yanı sıra daha sürdürülebilir bir Dünya için neler yapmamız gerektiğine dair önemli ipuçları paylaşacak.