×
Hakkımızda

 Back to List

YAYLA, YEMEK HAZIR ÜRÜNLERİYLE KOLAYLIK SAĞLIYOR

Tüketicilere sağlıklı, kaliteli, güvenilir ve yenilikçi ürünler sunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Yayla Agro, Ramazan’da son dakika iftara yetişenlere ve yemek hazırlamaya vakti olmayanlar için Yayla Yemek Hazır ürünleri büyük kolaylık sağlıyor.


Klasik pirinç ve bakliyatlar, gurme ürünler, haşlanmış ürünler, süper food ürünler ve hemen tüketmeye hazır, katkısız ve koruyucusuz ev yapımı tadında Yemek Hazır ürünleri Türkiye ve dünyanın pek çok ülkesindeki tüketicilerle buluşturduklarım kaydeden Yayla Agro Gıda Yönetim Kurulu Başkam Hasan Gümüş, "Katma değeri yüksek, sürdürülebilir, değişen beslenme alışkanlıkları ve beklentilerine yanıt verecek yeni ürün grupları geliştirme çalışmalarımız da sürüyor. Bu amaçla Ar-Ge'ye yatırım yapıyoruz. Türkiye'de ve dünyanın pek çok ülkesinde geniş satış, pazarlama ve dağıtım ağımız bulunuyor Yurtdışında önemli perakende kanalları ile iş birliklerimizi artırarak Türkiye'nin lezzetlerini daha geniş tüketici grupları ile buluşturmak da öncelikli gündem maddelerimizden biri Legurme markamızın bilinirliğini artırmaya yönelik marka yatırımlarımız da bu süreçte devam ediyor" dedi.


Hazır Yemek ürününe zeytin yağı ve salatalar da ekliyor


Ar-Ge yatırımları ve çalışmaları ile inovatif ve katma değerli ürünleri portföylerine eklemek için çalışmalar yaptıklarım aktaran Gümüş, Türkiye'de bir ilk olan Yemek Hazır ürün serimize, zeytinyağlı yemekler ve salatalar da ekleniyor. Böylece her zaman, her yerde pratik şekilde sağlıklı, güvemi ir, besleyici ve hijyenik yemekler tüketmek isteyenlerin öğünlerine yeni seçenekler sunmaya ve lezzet katmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


Özel ambalajlarda yer alan Yemek Hazır ürünlerinin soğuk zincir gerektirmediğine dikkat çeken Gümüş, "Ürünlerimiz ister mikrodalga fırında 2 dakika ısıtarak, ister tencerede veya tavada ısıtarak ya da ambalajıyla sıcak suda 5 dakika bekleterek hızlı ve pratik şekilde tüketilebiliyor. Ramazan ayı için hazırlıklarımızı şubat ayı başlarında başladıklarım ve piyasadaki hareketlilikleri öngörerek perakende alanında halkın ürünlerine kolayca ulaşması, kendilerine yakın her noktadan tedarik edebilmeleri için hem dağılım hem de uygun fiyat politikamızla birçok kampanya düzenledik" şeklinde konuştu.


Kurum ve kuruluşlara koli paketi hazırlıyor


Bakliyat ürünlerin Ramazan ayında sofralarda çok fazla tüketilen ve tercih edilen ürün grupları arasında yer aldığına vurgu yapan Hasan Gümüş, "Ürünlerimizi uygun fiyat politikamızla tüm tüketicilere ulaştırmayı hedefliyoruz. Ramazan ayıda perakende noktalarındaki hazırlıkları bitirdik ve kampanyalar ile markamızı tüketicilere sunuyoruz. Biz de Yayla Agro Gıda olarak bu ay için yine birçok kurum ve kuruluşa Ramazan kumanya koli alternatifleri de hazırladık. Bitkisel protein kaynaklan olan baklagillerin proteine ek olarak yüksek lif içermesinden dolayı Ramazan ayında sağlıklı kalınmasına da yardımcı oluyorlar” dedi.


Dünya Gazetesi