×
Hakkımızda

Social Responsibility

Çevre Duyarlılığı
Çevre Duyarlılığı

Çevre Duyarlılığı

Yayla AGRO olarak kurulduğumuz günden bu yana Dünya’nın bir parçası olduğumuzu hiç unutmadık. Üretim ve lojistik süreçlerimizin tamamında doğal kaynakların kullanımını ve çevreye verdiğimiz zararı minimuma indiren bir çevre politikası çerçevesinde hareket ederek sürdürülebilir bir dünya için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme gayretinde olduk.
- Yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ettiğimiz enerji ile 24.600 hanenin yıllık enerji ihtiyacını karşılayarak, yıllık ortalama 45.000 ton karbon salınımını önlüyoruz.
- Kullandığımız enerjinin %100’ünü kendi ürettiğimiz yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılıyoruz.
- Personel ve üretim miktarındaki artışımıza oranla enerji tüketiminde %20 tasarruf sağladık.
- 2017 yılından bugüne ortalama 1.410 ton atığı geri dönüşüme kazandırarak ortalama olarak 33.840 ağacın kesilmesine engel olup ormanlarımızın yeşil kalmasına yardımcı olduk.
- Etkin lojistik yönetimimizle 2017’den bugüne 344.000 km daha az yol kat ederek karbon salınımına engel olduk.
- Uyguladığımız tasarruf tedbirleri ile büyümedeki artışımıza rağmen doğalgaz tüketimimizi önceki yıla göre %5, su tüketimimizi ise %9 azaltarak doğal kaynaklarımızı korumaya çalıştık.
- Faaliyetlerimizi doğal kaynaklarımız ve çevrenin korunması çerçevesinde planlamaya ve sürdürmeye, tasarruflarımızı artırmaya bundan sonra daha fazla özen göstererek devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki;
Yaşanabilir bir dünya bize atalarımızdan kalan bir mirasken aynı zamanda çocuklarımıza teslim edeceğimiz kıymetli bir emanet.